Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak uatrakcyjnić wizualnie stronę internetową? | Zwiększenie oglądalności www?

Bezpłatne dodatki na stronę www lub bloga

Aby skutecznie wzbogacić i urozmaicić swoją własną stronę internetową, śmiało można pokusić się o dodanie do niej ciekawych programów lu sprytnych urządzeń. Pomogą one w szybkiej i bezpośredniej wymianie informacji oraz niewątpliwie ubarwią nawet najpoważniejszą i najsmutniejszą w swoim designie witrynę.

Wśród najpopularniejszych urządzeń i aplikacji dodawanych dla urozmaicenia i poprawy funkcjonowania, na strony internetowe załączane są rożnego rodzaju narzędzia służące do komunikowania się, takie jak na przykład bardzo praktyczne shoutbox do kontaktów z klientami. Z powodzeniem zastępują one wszelkiego rodzaju fora dyskusyjne, bardzo często zaśmiecone niepotrzebnym nadmiarem błędnych treści. Dzięki shoutboxowi, który przypomina nieco swym wyglądem telefoniczną przeglądarkę SMSów, możemy swobodnie wymieniać się poglądami i spostrzeżeniami z innymi użytkownikami naszej witryny w czasie rzeczywistym. Znacznie usprawnia to relacje oraz pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości przez Internet.

Jednakże, na strony internetowe dodaje się także inne, nieco bardziej oryginalne i “gadżeciarskie” elementy, takie jak na przykład liczniki odwiedzin. Mają one za zadanie pokazać nam, jak często odwiedzana jest nasza witryna. Bardziej zaawansowane wersje liczników przewidują oprócz podawania liczny wejść czy kliknięć także godziny i daty odwiedzin. Mogą więc okazać się niezwykle pomocnymi narzędziami do koordynowania i promowania naszego wirtualnego portfolio lub firmowego bloga, który chcemy przez Internet skutecznie rozreklamować.

Prowadząc wirtualny dziennik, możemy także zdecydować się na automatyczne podawanie pod poszczególnymi postami najważniejszych informacji, takich jak godziny, daty, imieniny codziennych solenizantów. Dla różnego rodzaju ksiąg gości webmasterzy proponują dodawanie programiku, wykrywającego adresy IP osób, które pozostawiają na naszej stronie swój ślad. Z jednej strony może to być narzędzie śledzące, aczkolwiek dzięki rozpoznaniu adresu IP możemy o wiele lepiej i szybciej skontaktować się z wybraną osobą, która na przykład zapomniała podać swojego maila celem nawiązania kontaktu.

Banalnie proste i niezwykle lekkie dla serwerów hostingowych programy dodające emotikonki do naszych wiadomości czy postów okazują się niezwykle pożądanymi dodatkami. Skutecznie ubarwiają wygląd tworzonych przez nas treści, jak również mogą od razu sprecyzować nasz nastrój, towarzyszący powstawaniu konkretnego artykułu bądź wpisu w internetowym dzienniku.