Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kurs tworzenia prostych stron www | Zwiększenie oglądalności www?

Zakładanie strony krok po kroku

Jeśli pragniesz skutecznie, szybko i w banalnie łatwy sposób wypromować siebie lub swoją firmę w Internecie, powinieneś skorzystać z naszego poradnika, który podpowie Ci, jak stworzyć własną, profesjonalną stronę www. Z biegiem czasu umieścisz na niej galerie zdjęć, najważniejsze informacje o sobie oraz szereg odnośników do innych, pokrewnych lub interesujących serwisów.

Na początek powinieneś znaleźć odpowiedni, najlepiej bezpłatny serwer bez reklam. Co prawda, w tym przypadku będziesz narażony na pojawianie się irytujących reklam, jednakże sporo zaoszczędzisz. Z biegiem czasu, kiedy już nauczysz się projektowania i tworzenia stron, a Twój internetowy blog lub portfolio zacznie na siebie zarabiać, będziesz mógł skorzystać z konta pozbawionego reklam.

Rozpoczynając swoją przygodę z tworzeniem serwisów www, najlepiej wybrać strony czytelne i przejrzyste. Bardzo często agencje hostingowe wyposażają takie podstawowe projekty w gotowe szablony i samouczki, dzięki czemu obsługa takich kont staje się jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą. Decydując się na skorzystanie z dostępnego już projektu, pozostanie nam jedynie zapełnienie witryny treścią, plikami graficznymi w oddzielnych galeriach i odnośnikami do innych stron. Jednakże, aby nie iść na łatwiznę i samodzielnie stworzyć autorską stronę należy wykonać kilka prostych czynności.

Po pierwsze powinieneś na początek określić swoje cele, jakie dzięki stronie internetowej chcesz osiągnąć. Jeśli ma być to strona reprezentują Twoją firmę, powinna być zaprojektowania czytelnie, estetycznie i profesjonalnie. Nie chcesz przecież narazić na szwank opinii wśród konkurencji. Jeśli z kolei pragniesz podzielić się w Internecie swoimi spostrzeżeniami i wiedzą, możesz wybrać łatwego w obsłudze bloga, na którym dzień po dniu będziesz wpisywał nowe wiadomości.

Niezależnie jednak od Twoich oczekiwań i planów, zakładanie strony internetowej będzie wymagało od Ciebie nieco czasu i wysiłku. Po wyborze najodpowiedniejszego dla Ciebie miejsca, czyli serwera (odpłatnego lub darmowego) będziesz musiał określić nazwę swojej przyszłej strony. Będzie to równocześnie adres, który odwiedzający będą wpisywali bezpośrednio w wyszukiwarkę. Nazwa powinna więc być chwytliwa ale i tematem nawiązują do treści zawartych na stronie. Następnie określisz swoje hasło, pozwalające Ci na swobodny i bezpieczny dostęp do osobistej witryny.

Poprzez funkcje znajdujące się w panelach administracyjnych możesz teraz modyfikować i aktualizować informacje na poszczególnych podstronach i galeriach. Pliki dodaje się najczęściej poprzez specjalne okna, na które przeciąga bądź ładuje się pliki bezpośrednio z dysku Twojego komputera.